قم – امام جمعه قم تروریست خواندن حزب الله را اقدامی خبیثانه دانست و گفت: حزب الله توانست رژیم صهیونیستی را از سرزمین‌های لبنان عقب براند و ترس عجیبی را در دل آنان ایجاد کند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد در سخنانی با تسلیت رحلت آیت الله طبسی تولیت آستان قدس رضوی، اظهار داشت: این عالم وارسته از دوران جوانی همواره در عرصه تحصیل و تدریس فعال بوده است و از‌‌ همان دوران در خدمت انقلاب اسلامی و همراه امام راحل و مقام معظم رهبری بود.

وی بیان داشت: آیت الله واعظ طبسی با مدیریت ستایش برانگیز خود خدمات بسیار خوبی به آستان قدس رضوی ارائه کرده است و استوانه‌ای برای حوزه‌های علمیه مشهد مقدس بود.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه، با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، گفت: این انتخابات فصل جدیدی در مردم سالاری دینی در ایران بود که باید از همه مردم ایران در نقاط مختلف کشور و نیز از مجریان و ناظران و برگزار کنندگان انتخابات قدردانی کرد.

وی در ادامه عنوان کرد: انتخابات ایران نشان‌دهنده مردم سالاری بر اساس ارزش‌های دینی و اسلامی است و هموراه انتخابات در ایران با مشارکت بالای مردمی برگزار شده است و این امر در شرایط ناامنی منطقه بی‌نظیراست.

آیت الله اعرافی با بیان اینکه پیام انتخابات در ایران آن بود که این کشور مقاوم و استوار و همواره در صحنه حضور دارد، افزود: پیام انتخابات ایران به دوستان و همسایگان آن بود که ما همواره در کنار آن‌ها خواهیم ماند.

انتخابات امیدهای دشمنان را ناامید کرد

وی افزود: ملت ایران صف به صف و در همه صحنه‌ها حضور دارند و همواره در کنار رهبری خواهند ایستاد و این انتخابات امیدهای دشمنان را ناامید کرد.

امام جمعه قم تأکید کرد: از همه منتخبان مجلس شورای اسلامی این انتظار را داریم که به مصالح مردم و کشور پایبند باشند و رهنمودهای مقام معظم رهبری را نصب العین خود قرار دهند و مشکلات اقتصادی و فرهنگی را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قرار دادن حزب الله لبنان در بین گروه‌های تروریستی، بیان داشت: این اقدام بسیار زشت و خبیثانه بوده که برخی از کشورهای کوچک خلیج فارس انجام داده‌اند.

آیت الله اعرافی بیان داشت: حزب الله لبنان توانست رژیم صهیونیستی را از سرزمین‌های لبنان به عقب بکشاند و ترس عجیبی را در دل آنان ایجاد کند و این نشان می‌دهد که این کشور‌ها با رژیم صهیونیستی همدست هستند.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه، افزود: بعد از ۳ سال دولت مصر بار دیگر سفیر خود را به اسرائیل فرستاده است و ملت ایران اعلام می‌کند که تروریستی خواندن حزب الله لبنان توسط چند کشور حقیر محکوم است و این اقدامات راه به جایی نمی‌رود.