یکی از نمایندگان ائتلاف دولت قانون عراق ضمن انتقاد شدید از تصمیمات کشورهای عربی علیه حزب الله اعلام کرد که اگر مقاومت اسلامی لبنان نبود برخی از این کشورها مستعمرات صهیونیستها می شدند.

به گزارش پرس شیعه؛ به نقل از پایگاه النهرین، امل عطیه نماینده وابسته به ائتلاف دولت قانون عراق اعلام کرد: حزب الله لبنان توانست کرامت کشورهای عربی را با مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی حفظ کند.

وی افزود: سران کشورهای عربی بهتر است به جای اینکه حزب الله را سازمانی تروریستی معرفی کنند اقدامی علیه تحرکات مسلحانه ای که عراق و سوریه را هدف قرار داده است انجام دهند.

این نماینده ائتلاف دولت قانون تاکید کرد: کشورهای عربی به جای اتهامات تکراری به مقاومت اسلامی که با اسرائیل و گروه های تروریستی آن مبارزه کرده است بهتر است اقدامی علیه گروه های مسلح در عراق و سوریه انجام دهند.

امل عطیه افزود: حزب الله لبنان کرامت عرب را حفظ کرد و اگر حزب الله نبود برخی کشورهای عربی مستعمره اسرائیل می شدند.

وی بیان کرد: کسانی که علیه حزب الله موضع گیری کردند از قوانین بین المللی اطلاعی ندارند زیرا حزب الله یکی از طرف های مهم در دولت لبنان محسوب می شود و وزیران و نمایندگانی در دولت لبنان دارد و این به مثابه دخالت آشکار در امور داخلی لبنان و سرپوش گذاشتن کشورهای عربی بر شکست در عراق، یمن و سوریه است.

عطیه تاکید کرد: این تصمیمات وابستگی برخی سران عرب به آمریکا و رژیم صهیونیستی و مزدوری آنها را نشان می دهد.