روزنامه لبنانی الاخبار بررسی کرده است که بر اساس قانون «جرایم فناوری و اطلاعات» در کویت، هرگونه اعلام حمایت از این گروه جرم به شمار می‌آید.

به گزارش پرس شیعه به نقل از الاخبار ،دامنه تأثیرات دشمنی عربستان با حزب الله لبنان به دیگر کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس نیز کشیده می‌شود.

روز چهارشنبه گذشته شورای همکاری خلیج فارس حزب الله لبنان را گروهی تروریستی توصیف کرد؛ عربستان این بار با همکاری متحدانش در حاشیه خلیج فارس به دنبال جنگ با یک کشور عربی دیگر است.

عربستان که با اتهام زنی به ایران موجی را برای تخریب تهران و جریان سازی علیه گروه‌های مورد حمایت این کشور آغاز کرده؛ از توافق امنیتی موجود میان کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس استفاده می‌کند تا از آن برای اعمال فشار بر کشورهایی که میان ریاض و تهران قرار گرفته‌اند استفاده کند.

روزنامه لبنانی «الاخبار»، نوشته که از میان این اقدامات می‌توان به قانون «جرایم فناوری و اطلاعات» در کویت اشاره کرد که بر اساس آن هرگونه حمایت و جانبداری از گروه‌های تروریستی و اعضای آنها جرم به شمار می‌آید و علاوه بر جریمه‌های مالی، مجازات حداکثر ۱۰ سال زندان نیز به همراه خواهد داشت.

الاخبار نوشته با توجه به بیانیه اخیر شورای همکاری خلیج فارس برای تروریستی خواندن حزب الله لبنان؛ روز چهارشنبه گذشته پارلمان کویت نیز بیانیه‌ای صادر کرده که هرگونه اعلام حمایت و جانبداری از حزب الله لبنان بر اساس قانون جرایم فناوری اطلاعات؛ جرم به شمار می‌آید.

از سوی دیگر پایگاه خبری «ارم نیوز»، مدعی شده که دولت کویت از روز دوشنبه آینده تصمیم شورای همکاری برای تروریستی خواندن حزب الله را اجرایی خواهد کرد.

امارات، بحرین، عربستان، عمان، قطر و کویت شش عضو شورای همکاری خلیج فارس هستند. این شورا در ۲۵ می ۱۹۸۱ و با هدف مقابله با آنچه این کشورها «خطر انقلاب اسلامی» می‌نامیدند، تشکیل شد.