منابع خبری یمن اعلام کردند امارات برای پیشبرد اهداف خود در یمن و مقابله با نیروهای انقلابی انصارالله، اقدام به تشکیل ۲ تیپ متشکل از گروه‌های سلفی و افراطی در جنوب یمن کرده است.

به گزارش پرس شیعه؛ منابع نظامی و محلی یمن اعلام کردند که امارات قصد دارد دو تیپ نظامی از «افراد سلفی» در شهر «عدن» تشکیل دهد.

«خبرگزاری یمن»، یک مسئول در وزارت دفاع یمن که خواست نامش فاش نشود، گفت: امارات بتازگی تصمیم گرفته است در منطقه «المشاریع» در «دار سعد»، دو تیپ برای گروه‌های سلفی تشکیل دهد و شخصی به نام «مهران القباطی» را برای فرماندهی یکی از این دو گروه تعیین شده است.

امارات برای این دو تیپ، نام‌های «تیپ زاید» و «تیپ خلیفه» انتخاب کرده است.

اقدامی که صدای مخالفت جنوبی‌ها را درآورده است

به گفته این مسئول یمنی، رهبران جنوب یمن با این ایده بشدت مخالفت کرده و برخی هم از این موضوع خشمگین هستند؛ چرا که معتقدند این تیپ‌ها، بر اساس «دین و مذهب اهل سنت» تشکیل می‌شود و این یعنی تشدید اختلافات مذهبی در شهر عدن.

منابع خبری پنجشنبه (۳ مارس) نیز از از توافق آتش‌بس بین نیروهای رئیس‌جمهور مستعفی با تروریست‌های القاعده در مقابل اعطای امتیازات این دولت به تروریست‌ها خبر داده بودند
به گفته این منابع، شهر عدن طی روزهای گذشته شاهد تنش‌ها و درگیری‌های امنیتی شدیدی بوده و ماحصل آن ده‌ها کشته و زخمی بوده است که از وجود اختلافات عمیق در بین نیروهای منصورهادی و گروه‌های مسلح حاکی است و مقامات سعودی و اماراتی را مستئصل کرده است.

از زمانی که نیروهای ارتش یمن و انصارالله از شهرهای جنوبی یمن خارج شدند تا بحران این کشور فروکش کند، ناامنی در جنوب به دلیل اشغالگری عربستان و امارات و حضور القاعده بشدت افزایش یافته است.