گروه موسوم به ” جیش الاسلام ” در سوریه که سرکرده آن  محمد علوش  از مذاکره کنندگان ارشد معارضان سوری در مذاکرات صلح سوریه در ژنو است، مخالفت خود را با آتش بس در سوریه اعلام کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ جیش الإسلام روز جمعه (۴ مارس) در بیانیه ای اعلام کرد ” نیروهای دولتی با هدف تصرف میزان بیشتری از اراضی تحت سلطه مخالفان به جذب نیرو اقدام می کنند”.

علوش مسئول سیاسی گروه “جیش الإسلام” گفت : ” نیروهای دولتی تخلفاتی را مرتکب می شوند و با استفاده از انواع مختلف سلاح در برخی از مناطق و جذب نیروهای بیشتر به دنبال اشغال مناطق راهبردی بسیار مهم هستند.

وی افزود ” پذیرش آتش بس در شرایط کنونی، در واقع به معنای تسلیم شدن نیروهای ” جیش الاسلام ” است و این گروه به دفاع از مردم ادامه می دهد”.

“جیش الاسلام” که از سوی عربستان، ترکیه و قطر حمایت ، به طور مستمر دمشق پایتخت سوریه را مورد حمله قرار می دهد که شمار زیادی از شهروندان در این حملات ، کشته و یا زخمی شده اند.

درهمین ارتباط ، یگان های کُرد حمایت از مردم، گروه های مسلح مخالف را به بی احترامی به توافق آتش بس و حمله به منطقه شیخ مقصود ( که اکثر ساکنان آن کرد هستند) در حلب و دیگر مناطق نزدیک این شهر متهم کردند.

این اتهام ، اتاق عملیات حلب است که جبهه النصره و جنبش ” احرار الشام ” از مهم ترین گروه های آن ها در حلب و حومه آن به شمار می رود.