تصمیم دولتمردان کشورهای حاشیه جنوب خلیج فارس درباره معرفی حزب الله لبنان به عنوان یک گروه تروریستی با مخالفت گسترده اقشار مختلف مردم این کشورها مواجه شده است.

به گزارش پرس شیعه؛ به نقل از العالم،”ضیاء البحرانی” یکی از رهبران جوانان انقلاب ۱۴ فوریه بحرین بیان کرد، تصمیم شورای همکاری خلیج فارس که حزب الله لبنان را گروه تروریستی نامیدند تصمیم حکومت های غیر منتخب و غیر قانونی بوده و ملت های خلیج فارس از این تصمیم ددمنشانه و شنیع بری هستند.
وی افزود، این تصمیم، خدمت به رژیم صهیونیستی به عنوان غاصب اراضی عربی و قدس شریف بوده و نشان می دهد رژیم سعودی و دیگر رژیم های ارتجاعی وابسته به آن در آستانه سقوط هستند.
البحرانی ادامه داد، رژیم های مزبور با انحراف از مسیر اصلی از مساله فلسطین عدول نمودند، این عدول ضربه ای به عربیت و کرامت رژیم های مزبوراست چه اینکه پذیرفتند در صف دشمن صهیونیستی و دشمنان امت باشند.
وی با تقبیح این تصمیم خاطر نشان ساخت، چگونه پرچمدار مقاومت اسلامی و دفاع مقدس از سرزمین های عربی غصب شده و قدس شریف که همه چیزش را در راه عزت و کرامت امت در طبق اخلاص گذاشته است، تروریست توصیف می شود؟
وی با اشاره به مخالفت گسترده مردمی در بحرین و دیگر کشورهای عرب حوزه خلیج فارس با این تصمیم، به جنایت های مستمر عربستان سعودی علیه ملت های یمن و بحرین اشاره نمود که بیشتر از ۳۸ مسجد را در بحرین ویران و اراضی اش را اشغال کرده و هزاران یمنی را در کمتر از یک سال به قتل رساند.
البحرانی یادآور شد، ناظران منصف جنایت های رژیم سعودی، این رژیم را تروریست و سفاک می دانند؛ اما مقاومت اسلامی فلسطین و لبنان مایه افتخار، شرف و عزت تمام آزادیخواهان جهان، مسلمانان و اعراب هستند.
واکنشها به اقدام خصمانه اخیر شورای همکاری خلیج فارس که حزب الله را در فهرست تروریسم قرار داده است، همچنان ادامه دارد.
احزاب و جریانهای سیاسی تونس، لبنان، اردن و موریتانی تأکید کرده اند که این تصمیم در چارچوب طرح تقسیم جهان عرب و نابودی نیروهای آن صورت گرفته و پرده از چهره واقعی آل سعود برداشته است.
این احزاب و جریانهای سیاسی خواستار آن شدند که عربستان و قطر به دلیل حمایت از گروههای تروریستی در فهرست تروریسم قرار بگیرند.
شورای همکاری روز چهارشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که همه نیروها و فرماندهان و گروه‌ها و جریانهای وابسته به حزب الله، تروریستی هستند و این شورا اقدام های لازم را در چارچوب قوانین خود در مبارزه با تروریسم و قوانین بین المللی مشابه، برای اجرای تصمیمات خود در این زمینه اتخاذ خواهد کرد.
“سید حسن نصرالله” دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی تأکید کرد که عربستان درحال فتنه انگیزی بین مسلمانان سراسر دنیا است و توقف کمکهای نظامی این کشور به ارتش لبنان، کشمکشهای سیاسی را وارد مرحله ای جدید کرده است.