روحانی های شیعه نجف و سنی های استان صلاح الدین، نماز جمعه جنوب سامرا را با حضور فرماندهان بسیج مردمی، به صورت مشترک اقامه کردند و آن را “نمازِ پیروزی” خواندند.

به گزارش پرس شیعه؛ نماز جمعه اتحاد شیعه و سنی، در منطقه بارگاه سید محمد واقع در منطقه بلد در جنوب سامرا با حضور روحانی های نجف اشرف و روحانی های سنی عراقی که از مساجد لندن به استان صلاح الدین آمده بودند، برگزار شد.

در این نماز جمعه که “نماز پیروزی” نامیده شد، فرماندهان بسیج مردمی که در آزادسازی استان صلاح الدین نقش داشتند، شرکت کردند.

به نوشته وبگاه شبکه سومریه، نمازگزاران ضمن تجلیل از نقش الحشد الشعبی (بسیج مردمی) در آزادسازی استان صلاح الدین و همچنین موضع گیری های مردم این استان و همبستگی آنان، ابراز امیدواری کردند که مردم موصل نیز از این حرکت پیروی کنند.

“ابومهدی المهندس” چهارشنبه گذشته از آزادسازی جزیره سامرا در استان صلاح الدین خبر داده و تاکید کرده بود که از نظر سرعت عملیات آزادسازی، در این منطقه رکورد شکنی صورت گرفت و نیروهای عراقی، توانستند به دستاوردی در این منطقه برسند که ارتش های جهان از آن عاجزند.

روزنامه ایندیپندنت، دوشنبۀ گذشته از سفر شماری از ائمه جماعت اهل تسنن از انگلیس به عراق خبر داده و تاکید کرده بود که این سفر به منظور گفت وگو با مردم مناطقی صورت گرفت که مدت ها تحت اشغال داعش بوده اند. آن ها در پی آن هستند که ماهیت داعش و افکار آنان را بهتر بشناسند. سفر این افراد، با حمایت مالی آستان مقدس امام حسین علیه السلام در کربلا و جامعۀ مسلمانان انگلیس صورت گرفته و هدف از آن افشای دروغ پردازی های داعش است.