دستگاه های امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین تنها پس از گذشت یک روز از دیدار هیئت امنیتی فلسطین با نخست وزیر رژیم صهیونیستی، تعدادی از اعضای جهاد اسلامی را در کرانه باختری بازداشت کردند.

به گزارش پرس شیعه، به نقل از رسانه‌های فلسطین، دستگاه‌های امنیتی تشکیلات خودگردان ۳ اسیر آزاده در شهر بیت لحم و نیز ۷ عضو جنبش جهاد اسلامی در روستای مادما، صره و عصیره در استان نابلس را بازداشت کردند.

یک مسئول محلی جنبش جهاد اسلامی در کرانه باختری گفت که دستگاه‌های امنیتی تشکیلات خودگردان ده‌ها احضاریه به اعضای این جنبش در تعدادی از شهرک‌ها ارائه کرده و به دلیل مشارکت این افراد در فعالیت‌های انتفاضه و مراسم های تشییع پیکر شهدا و نیز تظاهرات‌های حمایت از اسرای در بند زندان های رژیم صهیونیستی، آنها را تحت تعقیب قرار داده اند.

وی افزود که برخی افسران معروف دستگاه های امنیتی تشکیلات خودگردان در حین بازجویی از این افراد آنها را مورد ضرب و شتم و فحاشی قرار می دهند.

این مسئول جهاد اسلامی نسبت به سیاست مشترک رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان برای بازداشت جوانان و فعالان مقاومت هشدار داد.

وی همچنین این سیاست ها را که هدف از آن ناکام گذاشتن انتفاضه قدس است، محکوم کرد.

این در حالی است که هیئت عالی رتبه امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین روز گذشته نشستی ۲ ساعته با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی برگزار کرد که طی آن دو طرف درباره آرام سازی اوضاع میدانی و بررسی ارائه تسهیلات به طرف فلسطینی به توافق رسیدند.

بر اساس این گزارش، منابع آگاه اعلام کردند که یک هیئت امنیتی فلسطین پس از دیدار با نتانیاهو قدس اشغالی را به مقصد رام الله ترک کرد تا محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را در جریان نتایج دیدار با نتانیاهو و توافقات صورت گرفته قرار دهد.

بنابر این گزارش، شرکت کنندگان در این نشست آن را مثبت ارزیابی کرده و گفتند که در این نشست برقراری آرامش در مناطق کرانه باختری و بازگشت اوضاع به پیش از آغاز انتفاضه قدس در اول اکتبر گذشته بررسی شد و هیئت فلسطینی از طرف اسرائیلی ارائه تسهیلات اقتصادی برای بهبود اوضاع اقتصادی ساکنان کرانه باختری را خواستار شد.

برخی منابع فاش کردند که حسین الشیخ رئیس امور مدنی با همکاری «یؤاف مردخای» مسئول امور کرانه باختری در کابینه رژیم صهیونیستی و با موافقت محمود عباس این دیدار را ترتیب داده بود و هیئت فلسطینی نیز متشکل از سرلشگر ماجد فرج رئیس دستگاه اطلاعات فلسطین و سرلشگر «زیاد هب الریح» رئیس دستگاه امنیت پیشگیرانه فلسطین بود.

تهدید نتانیاهو علیه حماس

نخست وزیر رژیم صهیونیستی تهدید کرد که جنبش حماس باید بداند هر گونه آسیبی به اسرائیل پاسخ قاطعی را به دنبال خواهد داشت.

بنیامین نتانیاهو همچنین مدعی شد که جنبش حماس در جریان جنگ سال ۲۰۱۴ علیه غزه، ضربه محکمی دریافت کرد.

دعوت حماس از ملت فلسطین برای شرکت در راهپیمایی حمایت از انتفاضه قدس

جنبش مقاومت اسلامی “حماس” در استان الخلیل، ملت فلسطین و تمامی آزادگان را به حضور پرشور در راهپیمایی فردا جمعه فرا خواند.

این جنبش با صدور بیانیه ای اعلام کرد که این راهپیمایی به نشانه حمایت از انتفاضه قدس و محمد قیق خبرنگار اسیر فلسطینی برگزار می شود.

در این بیانیه آمده است که این راهپیمایی به منظور تاکید بر تداوم انتفاضه قدس به رغم آن همه تلاش ها و توطئه ها برای سرکوب آن برپا می گردد.

در این بیانیه آمده است که هدف دیگر از برگزاری این راهپیمایی اعلام حمایت و پشتیبانی از اسیر محمد قیق است که در اعتراض به بازداشت موقتش از ۶۵ روز پیش دست به اعتصاب غذا زده است.

صهیونیست ها ۱۵ فلسطینی را در کرانه باختری بازداشت کردند

نیروهای اشغالگر اسرائیل در ادامه بازداشت های گسترده فلسطینیان در کرانه باختری شب گذشته نیز ۱۵ فلسطینی را در نقاط مختلف کرانه باختری بازداشت کردند.

بر اساس این گزارش، نیروهای اشغالگر با یورش به منازل فلسطینیان در نقاط مختلف کرانه باختری ۱۵ نفر از آنها را بازداشت کردند.

رژیم صهیونیستی همچنین مدعی شد که در منزل یکی از فلسطینیان در شهر طولکرم یک اسلحه ام ۱۶ و مقادیری گلوله به دست آورده است.

صلیب سرخ: وضعیت جسمانی اسیر «محمد القیق» وخیم است

کمیته جهانی صلیب سرخ نسبت به وخامت حال اسیر محمد القیق که از ۶۵ روز پیش اعتصاب غذا کرده است، ابراز نگرانی کرد.

بنابر این گزارش، نمایندگان و پزشکان کمیته صلیب سرخ با محمد القیق به طور مرتب ملاقات می کنند و مراقب وضعیت جسمانی وی هستند و دائما با مسئولان رژیم صهیونیستی برای آزادی وی در تماس هستند.

روز گذشته نیز ده ها نفر از شهروندان فلسطینی در مقابل مقر صلیب سرخ در قدس اشغالی و رام الله تجمع کرده و همبستگی خود با محمد القیق اسیر فلسطینی که از ۶۵ روز پیش دست به اعتصاب غذا زده است، اعلام کردند.

در همین رابطه دادگاه عالی رژیم صهیونیستی دیروز با درخواست آزادی این اسیر فلسطینی و پایان دادن به بازداشت اداری وی مخالفت کرد.

اشرف ابوسنینه وکیل این اسیر گفت که این رأی دادگاه روشن نیست و عجیب می باشد. در این حکم آمده است تصمیم دادگاه درباره آزادی یا عدم آزادی محمد القیق بستگی به وضعیت جسمانی وی دارد.

همچنین در این حکم اشاره شده است: با توجه به وخامت حال محمد القیق دادگاه بزودی جلسه فوری برای بررسی موضوع آزادی وی برگزار خواهد کرد.

همچنین آمده است که قاضی دادگاه با بیمارستان العفوله به منظور اطلاع از وضعیت جسمانی القیق دائما در تماس است.
محمد القیق در اعتراض به بازداشت اداری خود از ۶۵ روز پیش دست به اعتصاب غذا زده و وضعیت جسمانی وی وخیم است.

شهادت ۷ تن از مبارزان گردان های قسام در داخل تونل غزه

گردان های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی “حماس” امروز پنجشنبه شهادت ۷ تن مبارزانش بر اثر فرو ریختن تونل مقاومتی به خاطر شرایط نامساعد جوی را تبریک و تسلیت گفت.

این گردان ها با انتشار بیانیه ای اسامی این شهدا را به شرح زیر اعلام کرد: ثابت ریفی ۲۵ ساله فرمانده یکی از تیم های نخبه قسامی، جعفر حماده ۲۳ ساله، وسیم حسونه ۱۹ ساله، نضال عوده ۲۴ ساله، محمود بصل ۲۵ ساله، غزوان شوبکی ۲۵ ساله و عزالدین قسام ۲۱ ساله.

در این بیانیه آمده است که همه این مبارزان عضو گردان التفاح و الدرج در شرق شهر غزه بودند که در حین مرمت این تونل به مقام عظمای شهادت نائل گشتند.

این گردان ها فاش ساخت که ۱۱ تن از رزمندگانش در حین مرمت این تونل قدیمی بودند که بر اثر شرایط نامساعد جوی فرو ریخت و در پی آن ۷ تن از این رزمندگان به شهادت رسیدند و ۴ تن دیگر نجات یافتند. نیروهای قسام در جریان نبرد العصف الماکول چندین عملیات از طریق این تونل به اجرا درآوردند که در پی این عملیات ها شماری از نظامیان اسرائیلی به هلاکت رسیده و تعدادی دیگر هم زخمی شدند.

گردان های قسام بر پایبندی خود به عهد و پیمانش با شهدای فلسطین و اصرارش بر ادامه راه مبارزه و مقاومت تا زمان آزادی کامل سرزمین و اسرا و مقدسات فلسطین از چنگال اشغالگران صهیونیست تاکید کرد.

در این بیانیه تصریح شده است که اگر رزمندگان جان برکف تونل ها نبود، هرگز دشمن صهیونیستی نقره داغ نمی شد و هرگز این پیروزی ها شکل نمی گرفت و نظامیان اسرائیلی تار و مار نمی شدند و شالیت و اورون و دیگر نظامیان اسرائیلی که کلید آزادی اسرای قهرمان شدند، به اسارت در نمی آمدند.

گردان های قسام تاکید کرد که این نیروها زیر زمین را بهتر و بیشتر از روی آن می شناسند، آنان نیروهای مخفی هستند و مردم آنان نمی شناسند و فقط خداوند آنان را می شناسد.