سومین همایش طلاب درس خارج مدرسه مجازی فقه جعفری با محوریت دیدار اساتید و طلاب این مدرسه و با رویکرد تشویق و ترغیب طلاب به فعالیت‌های علمی و پژوهشی در اهواز برگزار شد.

به گزارش پرس شیعه، سومین همایش طلاب درس خارج مدرسه مجازی فقه جعفری با محوریت دیدار اساتید و طلاب این مدرسه و با رویکرد تشویق و ترغیب طلاب به فعالیت‌های علمی، پژوهشی ظهر امروز در حسینیه بقیه الله، جنب مسجد اعظم و با حضور زعیم حوزه های علمیه خوزستان و مدیر حوزه های علمیه خواهران استان در اهواز برگزار شد.

براساس این گزارش، سومین همایش طلاب نخست با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شد، در ادامه حاضران در مراسم به احترام سرود جمهوری اسلامی ایران قیام کردند.

بنابراین گزارش، حجت‌الاسلام محمد افضلی، مدیر مدرسه علمیه مجازی فقه جعفری خوزستان، درخصوص اهداف راه اندازی این مدرسه و پذیرش آن در سال های مختلف گزارشی ارائه کرد و از استقبال و درخواست خواهران مبنی بر نام نویسی در این حوزه علمیه خبرداد.

وی با اشاره به این که مدرسه علمیه مجازی فقه جعفری نخست با ۴۰ طلبه اهواز و دیگر شهرستان های استان کار خود را آغاز کرد، بیان داشت: پس از فعالیت های گسترده تعداد ۲۰ تا ۳۰ نفر از خواهران با اصرار و پیگیری های فراوان موفق به نام نویسی در این حوزه علمیه شدند.

در ادامه گزارش، آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری، نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز، با اشاره به این که امیدواریم خداوند طلاب این مدرسه علمیه و انسان را به اهداف مقدس موفق گرداند، ابراز داشت: هدف اصلی طلاب این است که به قله اجتهاد نائل شوند و باتوجه به گزارشات از شهرهای مختلف استان در این مدرسه علمیه مجازی فقه جعفری خوزستان نام نویسی کرده اند.

وی با بیان این نکته که اینترنت نعمت است و از این طریق دیگر نشر علوم گوناگون منحصر به محدوده خاصی نخواهد شد، گفت: دوستان بسیاری زمان حضور در کلاس ها را ندارند و باتوجه به مشاغل کاری امکان این مسأله برای آنها میسر نیست اما از استعداد خوبی بهره مند هستند که نباید متوقف شود که این مدرسه علمیه مجازی فقه جعفری خوزستان گامی در این جهت است.

بنابراین گزارش، در این همایش از نفرات اول تا سوم برادران و خواهران، در دو عرصه علمی و پژوهشی و اساتیدی که در زمینه های علمی و پژوهشی با مدرسه مجازی همکاری داشته اند، تجلیل به عمل آمد.

در ادامه گزارش، رونمایی از نشریه «فقه جعفری»؛ تنها نشریه علمی، تخصصی حوزه های علمیه خوزستان و برگرفته از برترین مقالات فقه جعفری و تقدیر و تجدید بیعت پدر شهید مدافع حرم، حجت الاسلام جابر حسین پور(زهیری) با نماینده ولی فقیه در خوزستان، آیت الله موسوی جزایری از دیگر بخش های این برنامه بود.