برنامه ­ی رادیویی “رویداد” با محوریت مسائل اخیر عربستان و ارتباط با رژیم صهیونیستی، از رادیو گفت ­و گو پخش شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از رادیو گفت و گو سیدهادی سید افقهی در “رویداد” با اشاره به این که تروریست خواندن حزب الله توسط عربستان یک خطای بزرگ استراتژیک است، گفت: در شورای همکاری خلیج فارس، عربستان با دست بالا گرفتن خود موفق شد بیانیه­ای را در راستای محکوم کردن حزب الله صادر کند.

وی همچنین در این خصوص ادامه داد: مهم تر از تمام این موارد بیانیه­ای بود که بعد اجلاس وزرای اتحادیه عرب در تونس توسط رئیس جمهور و بسیاری از احزاب این کشور در مخالفت با تروریست خواندن حزب الله صادر کردند. در کنار این کشور مصر و الجزایر و … هم از توافق و اجرای مصوبات علیه حزب الله سرباز زدند.

سیدافقهی با بیان این که سنی ها به جریان حزب الله به عنوان یک جریان شیعی نگاه نمی کنند، افزود: سنی ها، حزب الله را جریانی می دانند که با شرافت، افتخار و بزرگ منشیِ ملت عربی پیروزی های متعدد علیه رژیم صهیونیستی کسب کرده است.

وی با تاکید بر این که این گام عربستان لکه­ی ننگی در تاریخ عربستان بود، اظهار داشت: عربستان با این اقدام خود یک مدال پیروزی و شرافت را بر سینه­ی حزب الله گذاشت.

این کارشناس مسائل عربستان با اشاره به تاریخ روابط این کشور با رژیم صهیونیستی عنوان کرد: از بدو تشکیل با مهندسی و طراحی بریتانیا رژیم صهیونیستی و آل سعود تاسیس شدند، این دو دولت از همان ابتدا بر علیه فلسطین در پشت پرده تعامل داشته­اند، اما امروز به دلیل شکست های متعدد و زمین گیر شدن عربستان و … باعث شد تا عربستان سعودی روابط خود را علنی کند.

قابل ذکر است؛ برنامه “رویداد” شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۲:۰۰ از شبکه رادیویی گفت‌وگو پخش می شود و فایل صوتی آن برای علاقمندان در سایت شبکه موجود است.