حجت الاسلام عبادی گفت: پیام شهدا به ما حرکت در حول محور ولایت فقیه است و از رموز پیروزی انقلاب مقاومت و ایستادگی است.

به گزارش پرس شیعه،در آستانه سی و هفتمین سالگرد انقلاب اسلامی حجت‌الاسلام سیدمحمدباقر عبادی، نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به همراه تعدادی از خبرنگاران از یکی از خانواده‌های شهید انقلاب بیرجند دلجویی کردند.

وی در دیدار با خانواده شهید سورگی اظهار داشت: دیدگاه امام خمینی (ره) دیدگاهی انقلابی، مبارز و با استقامت بود و این سبب پیروزی انقلاب اسلامی شد.

وی با بیان اینکه شهدا حق بزرگی بر گردن ما دارند، افزود: شهدا سرمایه وجودشان را برای انقلاب فدا کرده و ما باید در مقابل آنها پاسخگو باشیم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وظیفه تمامی مسئولان و آحاد جامعه نسبت به انقلاب و خون شهدا سنگین و سخت است زیرا خون شهدا برای ما پیام دارد.

حجت الاسلام عبادی اظهار داشت: پیام شهدا به ما حرکت در حول محور ولایت فقیه است و از رموز پیروزی انقلاب مقاومت و ایستادگی است و ما باید در آینده در برابر خون شهدا پاسخگو باشیم که چگونه عمل کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه آنچه امروز از انقلاب به ما رسیده است نتیجه رشادت‌ها و فداکاری‌های شهدا بود، گفت: در این راستا باید در حفظ انقلاب کوشا باشیم و برای پیشرفت کشور تلاش کنیم و باید خاطرات و زندگینامه شهدا را مکتوب کنیم تا در آینده با مطالعه آنها به رشادت‌ها و فداکاری‌ها نسل‌های آینده پی برده و درس بگیرند.

شهید محمود سورگی فرزند رحیم متولد سال ۱۳۴۰ در روستای سورگ بیرجند متولد شد، وی در خانواده‌ای از طبقه پایین جامعه در حالی چشم به جهان گشود، که به علت گرفتاری‌های مالی نتوانست بیش از ۵ کلاس بیشتر درس بخواند و بعد از ترک تحصیل قالی‌بافی را آغاز کرد و قبل از انقلاب به همراه دوستانش در مبارزه علیه رژیم نقش مؤثری را ایفا کرد به گونه‌ای که در تظاهرات و راهپیمایی‌های مردمی حضوری فعال داشت.

مادر شهید محمود سورگی گفت: احترام به پدر و مادر را هیچ‌گاه فراموش نمی‌کرد، به خواندن قرآن و اهل بیت عشق و علاقه زیادی داشت و هیچ کاری را به نماز ترجیح نمی‌داد.

وی در ۱۷ بهمن سال ۵۷ هنگامی که در شهرستان بیرجند از میدان ابوذر به سمت میدان شهدا در حرکت و شعار می‌داد، توسط مزدوران شاه هدف گلوله قرار گرفت و به فیض شهادت نائل شد.