نماینده حضرت آیت الله سیستانی گفت: امروز مرجعیت شیعه ضامن حفظ مذهب و اعتقادات در برابر تخریب و انحراف است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام و المسلمین سید مرتضی کشمیری نماینده حضرت آیت الله سیستانی در اروپا روز گذشته در سخنرانی خود پس از نماز ظهر و عصر در مرکز اسلامی “بیت القائم” در شهر برادفورد انگلستان با اشاره به آیه شریف ((ان الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا تتنزل علیهم الملائکه الا تخافوا ولا تحزنوا وابشروا بالجنه التی کنتم توعدون)) به شرح و تفسیر این آیه پرداخت و گفت: اسلام از ما می خواهد به قوانین و دستورات دین پایبند باشیم و تمام مشکلات امروز مسلمانان به خاطر دوری از دستورات دین و پیام این آیه است، زیرا خداوند متعال در این آیه از قرآن کریم، نازل شدن خیرات و برکات را مشروط به استقامت مردم در امر دین می داند.

ایشان در ادامه به مساله تقلید اشاره کرد و گفت: تقلید در احکام شرعی بر مردم واجب است، زیرا خودشان نمی توانند امور شرعی را استنباط کنند و از این رو باید از داناترین و پرهیزکارترین مرجع تقلید کنند و برای یافتن این مرجع می توانند از گواهی کارشناسان و آگاهان حوزه علمیه استفاده کنند.

نماینده حضرت آیت الله سیستانی گفت: امروز مرجعیت شیعه ضامن حفظ مذهب و اعتقادات در برابر تخریب و انحراف است و از مقدسات عراق در برابر دشمنان محافظت می کند.

وی افزود: والدین باید مراقب پسران و دختران خود باشند تا فرزندان آنها طعمه افکار انحرافی و باطل قرار نگیرند و فریب خلافت موهوم اسلامی و مدعیان آن را نخورند؛ چراکه این خرافات زاییده درگیری های سیاسی است و ربطی به اسلام ندارد و از این رو جوانان ما باید کاملا در برابر این افکار هوشیار و مراقب باشند. و همه مردم در کنار هم در راه هدایت و تقوا و ولایت امیرالمؤمنین و اهل بیت علیهم السلام متحد و ثابت قدم باشند، زیرا اهل بیت(ع) کشتی نجات دنیا و آخرت هستند و ما باید به دستورات آنها عمل کنیم.