مقامات امنیتی آگاه کویتی از شکست دولت این کشور در القای تفکر خود به شهروندانش برای مخالفت با مقاومت و حزب‌ الله خبر داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از، وبگاه خبری «العهد» لبنان از ناکامی اقدامات ضدمقاومتی و حزب‌اللهی در کویت خبر داد.

العهد نوشت: اخبارهای رسیده از کویت حاکی از آن است که مقامات این کشور در تحمیل خواست خود برای مخالفت ملت این کشور با مقاومت و حزب‌الله موفق نبوده‌اند.

بنا بر این گزارش، «علی‌رغم اینکه مجلس امت کویت (پارلمان) دو روز پیش اعلام کرد هر توئیت یا نوشته‌ای که در حمایت از حزب‌الله باشد از جمله جرایم اینترنتی به شمار می‌رود، یک منبع امنیتی کویتی به روزنامه «القبس» این کشور گفت تعداد حامیان حزب‌الله در کویت و کسانی که تفکر این جنبش را قبول دارند به ۳۰۰۰ نفر می‌رسد».

کویت از کشورهای حاشیه خلیج فارس و عضو شورای همکاری خلیج فارس است که حدود ۳ میلیون ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

این مقام کویتی گفته است که «دستگاه‌های امنیتی کشور تمام حامیان با سازمان‌های خارجی خواه تروریستی یا غیر تروریستی را کنترل می‌کنند».

این روزنامه تاکید کرد: تمامی کسانی که با حزب‌الله ارتباط دارند یا حامی آن هستند، مدت‌زمانی است که تحت کنترل هستند و در بین آنها مقامات عالیرتبه در سازمان‌های حکومتی، افزاد دانشگاهی، پزشکان، مهندسان و اصحاب رسانه نیز هستند.

القبس درباره تابعیت‌های این افراد نیز گفت بیشتر آنها کویتی، لبنانی و سوری هستند.

اعضای شورای همکاری خلیج فارس هفته گذشته حزب‌الله را گروهی تروریستی اعلام کرد و کویت پس از آن کنترل شهروندانش را بیشتر کرد.