روزنامه کویتی «الجریده» در گزارشی مدعی شد که تحویل سامانه پدافند موشکی «اس۳۰۰» به دلیل عدم پایبندی ایران به تعهدات مسکو و انتقال آن به حزب الله لبنان، به حالت تعلیق درآمده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روزنامه «الجریده» کویت باز هم مدعی شد که رئیس جمهور روسیه دستور داد تا تحویل سامانه پدافند موشکی «اس ۳۰۰» به ایران به حالت تعلیق دربیاید.

این روزنامه کویتی به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد که ولادیمیر پوتین این تصمیم را به دلیل عدم پایبندی ایران به تعهدات مسکو درباره عدم انتقال این موشک ها به حزب الله لبنان اتخاذ کرد.

روزنامه الجریده گزارش داد که رئیس جمهور روسیه مدارکی از اسرائیل دریافت کرد که نشان می دهد ایران چند بار تلاش کرد تا موشک های زمین به زمین از نوع «اس ای ۲۲» را به دست حزب الله برساند.

این روزنامه همچنی گزارش داد که اسرائیل حدود یک سال گذشته پایگاه های حزب الله در داخل اراضی لبنان را در پی نصب سیستم های موشکی «اس ای ۲۲»، بمباران کردند.

روزنامه کویتی الجریده خردادماه گذشته نیز در گزارشی مشابه مدعی شده بود که نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سفر محرمانه به مسکو، ولادیمیر پوتین را متقاعد کرده بود تا قرارداد فروش سامانه موشکی اس ۳۰۰ به ایران را لغو کند و مسکو نیز تهران را از این امر مطلع کرده است.