منابع رسانه ای از وقوع یک انفجار تروریستی در شمال استان بابل عراق خبر دادند که بر اثر آن بیش از ۱۰۰ شهروند عراقی کشته و زخمی شدند.

به گزارش پرس شیعه؛ به نقل از شبکه سومریه نیوز، منابع امنیتی عراق اعلام کردند که انفجار یک کامیون بمب گذاری شده در شمال استان بابل منجر به کشته و زخمی شدن شماری زیادی از شهروندان گردید.

بر اساس این گزارش در پی این انفجار ۵۵ نفر کشته و ۶۷ نفر دیگر زخمی شدند. همچنین ۸ نفر نیز مفقود هستند. احتمال افزایش این آمار وجود دارد.

فلاح الراوی رئیس کمیته امنیتی استان بابل در خصوص این انفجار اظهار داشت: این کامیون بمب گذاری شده را یک فرد انتحاری هدایت می کرد که با نزدیک شدن به محل وقوع انفجار، نقشه خود را عملی ساخت.

وی در ادامه افزود: این کامیون حامل ۵۰۰ کیلوگرم مواد منفجره بود و این استان از سال ها پیش شاهد انفجاری به این وسعت نبوده است.

به دنبال این انفجار مکان وقوع حادثه توسط عناصر امنیتی محاصره شد و ماشین های اورژانس برای انتقال مصدومان حادثه به بیمارستان به محل اعزام شدند.

گروه تروریستی-تکفیری داعش مسئولیت این انفجار تروریستی را برعهده گرفت.

شایان ذکر است استان بابل با مرکزیت شهر الحله در حدفاصل ۱۰۰ کیلومتری جنوب بغداد پایتخت عراق قرار دارد و از امنیتی نسبی برخوردار است اما برخی از مناطق آن بعضی اوقات شاهد این گونه حملات ترورریستی هستند که شهروندان و ماموران امنیتی را هدف قرار می دهد.