کشته شدن ۲۱ تروریست و بازداشت ۱۰ نفر و کنترل اوضاع بنقردان توسط نیروهای امنیتی تونس از تازه ترین اخبار امنیتی این کشور به شمار می رود.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت کشور تونس در بیانیه ای اعلام کرد که تلفات درگیری نیروهای امنیتی این کشور با تروریست های تکفیری در منطقه بنقردان در جنوب تونس افزایش داشته است.

بنا بر اعلام وزارت کشور تونس تاکنون ۲۱ مهاجم و ۴ غیر نظامی کشته شده اند.

وزارت کشور تونس همچنین اعلام کرد که اوضاع بنقردان هم اکنون تحت کنترل است و نیروهای امنیتی تونس، تروریست ها را تحت پیگرد قرار داده اند. در همین راستا وزارت دفاع تونس نیز اعلام کرد که یک نظامی این کشور در جریان درگیری ها کشته و ۱۰ تروریست نیز بازداشت شدند.

تروریست های تکفیری در لیبی که با سلسله عملیات های گسترده ارتش این کشور مواجه شده بودند، تصمیم گرفتند آنجا را به مقصد تونس ترک کنند.

گفتنی است، شب گذشته بان کی مون در کنفرانسی مطبوعاتی با بیان اینکه اوضاع لیبی به دلیل ارتکاب اقدامات خطرناکی که می تواند جنایت جنگی بشمار رود بسیار نگران کننده است، گفت: راه حل نظامی در برخی اوقات که مربوط به مبارزه با تروریسم است ضرورت دارد اما باید تلاش شود تا برای هر بحرانی راهکارهای سیاسی ایجاد شود.