حضرت آیت الله جعفر سبحانی با اشاره به اینکه راه های کشور ظرفیت این حجم از خودروها را ندارند، گفتند: مدیریت سفر در کاهش تصادفات نوروزی موثر است و رسانه ها در تحقق این امر نقش آفرین باشند.

به گزارش پرس شیعه؛ ایشان در دیدار فرمانده نیروی انتظامی کشورمان که در موسسه امام صادق(ع) انجام شد، اظهار داشتند: همه مردم می خواهند در ایام نوروز با خودروی شخصی به مسافرت رفته و در جاده ها تردد کنند که همین امر باعث تصادفات می شود. مردم باید به مقدار لازم و بر حسب ضرورت سفر کنند.

حضرت آیت الله سبحانی افزودند: راه های کشور ظرفیت این حجم از خودروها را ندارند، برابر گزارشاتی که به ما رسیده است تا روز گذشته حدود ۱۴۹ نفر در تصادفات ایام نوروز امسال کشته شده اند. مدیریت سفر در کاهش تصادفات نوروزی موثر است و رسانه ها در تحقق این امر نقش آفرین باشند.

این مرجع تقلید جهان تشیع بر ترویج فرهنگ صله ارحام تاکید کرد و اظهارداشتند: مردم رسیدگی به بیچارگان را در این ایام ترک نکنند و این مهم باید در ایام نوروز انجام شود.

حضرت آیت الله سبحانی به آسیب های فضای مجازی اشاره کرد و گفتند: این فضا عامل بسیاری از اتفاقات مانند طلاق در جامعه است، در تاریخ ایران به این اندازه طلاق وجود نداشته است، این فضا باید اصلاح شود، البته قائل به این نیستیم که طلاق به روی همه بسته شود، بلکه باید اخلاق و دین را درنظر گرفت.

در ادامه این دیدار نیز فرمانده ناجا ادامه داد: طرح نوروزی از ۲۵ اسفندماه ۹۵ تا ۱۵ فروردین ۹۶ ادامه دارد و نیروی انتظامی تمام وقت در خدمت مسافران است و بدین منظور قرارگاه نوروزی ناجا راه اندازی و کارکنان مشغول خدمت رسانی به مردم هستند.

وی با بیان اینکه در سال ۹۵ حدود دو میلیون موتورسیکلت و خودرو به ناوگان حمل و نقل کشور اضافه شده است، تصریح کرد: بحمدالله تلفات انسانی در جاده ها ۵۲۳ نفر کمتر از سال ماقبل آن بوده است و حدود هزار نفر نیز کمتر مجروح شده اند، که این مهم از الطاف الهی، همکاری مردم و همت کارکنان در نیروی انتظامی بوده که در زمینه فرهنگ سازی کار زیادی انجام داده اند.

فرمانده ناجا افزود: همه تلاش ها بر این است تا تصادفات کمتر رخ داده و مردم در آرامش باشند.

سردار “حسین اشتری” با بیان اینکه وظیفه ما حفظ مردم است، وضعیت امنیتی در کشور را خیلی خوب ارزیابی کرد و گفت: در مرزها،‌ روستاها، شهرها و جاده ها هیچ مشکل امنیتی نداریم.

وی تصریح کرد: ناجا در سال ۹۶ به امر مبارزه با ورود کالای قاچاق اهتمام خواهد داشت و حمایت از تولیدکنندگان و ایجاد امنیت برای کسانی که می خواهند اشتغالزایی کنند، بر عهده نیروی انتظامی است تا تولید متوقف نشود.

سردار اشتری برحفظ ارزش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی و مبانی دینی تاکید کرد و گفت: روحیه معنوی در نیروی انتظامی در حال ارتقاء است، امیدوارم پلیس در شان نظام و خدمتگزار خوبی برای مردم باشد.

فرمانده ناجا در پایان بیان داشت: در خصوص فضای مجازی نیز اقدامات خوبی انجام داده ایم و ۸۵ درصد جرایم سایبری کشف شده است.