نیروی دریایی کویت با صدور بیانیه ای از حضور این کشور در رزمایش سالانه اعضاء شورای همکاری خلیج فارس که در بحرین برگزار می گردد، خبر داد.

به گزارش پرس شیعه؛ به نقل از الرأی کویت، نیروی دریایی کویت در رزمایش دریایی سالانه اعضاء شورای همکاری خلیج فارس که از امروز در بحرین آغاز شده و تا روز ۱۶ مارس ادامه دارد، شرکت می کند.

بر اساس این گزارش دریادار صالح العدوانی فرمانده نیروی دریایی کویت در این رزمایش در این زمینه تصریح کرد: این رزمایش با هدف افزایش آمادگی های رزمی و بالا بردن روحیه همکاری میان فرماندهان نیروهای دریایی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس به صورت سلسله وار در برنامه های زمانی مشخص برگزار می شود.

وی در همین راستا افزود: این رزمایش در راستای افزایش هماهنگی ها میان نیروهای دریایی کشورهای عضو و یکسان سازی مفاهیم عملیاتی است تا در صورتی که اعضاء شورای همکاری خلیج فارس مورد تهدید قرار گرفتند، با این تهدیدها مقابله شود.

صالح العدوانی در رابطه با نوع مشارکت کویت در این رزمایش نیز گفت: این کشور با ۴ قایق چند منظوره با حضور کارشناسان و نیروهای ویژه دارای مهارت های بالا در این رزمایش مشارکت خواهد داشت.

شایان ذکر است این رزمایش که به صورت سالانه برگزار می شود،هجدهمین دوره است که صورت می گیرد.