گروه خبر : مراجع تقلید و علما
کد خبر : 222053
تاريخ انتشار : دوشنبه - ۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۱۵:۰۴

تمامی معاونت ها و ادارات کل اوقاف مسئول طرح آرامش بهاری هستند

تمامی معاونت ها و ادارات کل اوقاف مسئول طرح آرامش بهاری هستند

حجت الاسلام علی محمدی گفت: فعالیت‌های طرح آرامش بهاری مختص به معاونت فرهنگی سازمان اوقاف نیست و تمام معاونت ها و ادارات کل باید در این زمینه فعال باشند.

به گزارش پرس شیعه،  حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف در جلسه هماهنگی طرح ملی آرامش بهاری نوروز ۹۷ با بیان اینکه فعالیت‌های طرح آرامش بهاری مختص به معاونت فرهنگی سازمان اوقاف نیست و تمام معاونت ها و ادارات کل باید در این زمینه فعال باشند، گفت: در استان ها هم تمامی معاونت ها و ادارات کل در طرح آرامش بهاری خود را باید مسئول بدانند.

وی تاکید کرد: فعالیت های فرهنگی در امامزادگان و بقاع متبرکه نباید فقط در فصل بهار و طرح آرامش  بهاری خلاصه شود، بلکه در تمام فصول سال در امامزادگان پر ظرفیت و زائر پذیر فعالیتهای فرهنگی و طرح‌های مختلف انجام شود.

رئیس سازمان اوقاف برگزاری طرح آرامش بهاری در سطح امامزادگان و بقاع متبرکه کشور را فرصت مناسبی برای ارائه خدمات رفاهی به زائران و مسافران نوروزی دانست و گفت: با توجه به تعداد قابل توجه زائران بقاع متبرکه در ایام نوروز، باید خدمات رفاهی و معنوی مناسب به زائران ارائه شود تا شعار این طرح که آرامش بهاری است به وقوع بپیوندد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی خاطرنشان کرد: فعال بودن ستاد مرکزی طرح آرامش بهاری در ایام تعطیلات نوروزی باعث فعال شدن استانها می‌شود.

در این نشست که حجت‌الاسلام ‌والمسلمین شرفخانی؛ معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف، عباسعلی جعفری؛ معاون  بهره‌وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه سازمان اوقاف، سیدمصطفی حسینی؛ رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف، حسن ربیعی؛ مدیرکل دفتر ریاست سازمان اوقاف، حجت‌الاسلام سلیمانی؛ مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل ، حمید عسکری سوادجانی؛ مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف، حجت‌الاسلام ولی‌الله عادلی؛ مدیرکل امور اجتماعی و موسسات خیریه، رمضان پورقاسم؛ مدیرکل حراست سازمان اوقاف و نمایندگانی از بازرسی و معاونت‌های مختلف سازمان اوقاف و امور خیریه حضور داشتند، حاضران در جلسه پیشنهاد های خود برای بهتر برگزار شدن طرح آرامش بهاری در ایام نوروز را مطرح کردند.

گفتنی است طرح آرامش بهاری با هدف تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی کشور و ارتقاء سطح فکری و معنوی زائران و مسافران نوروزی  وارایه خدمات مختلف هر ساله در ایام نوروز در امامزادگان و بقاع متبرکه کشور برگزار می‌شود.